KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14609196
nr 1460 9196
Gösta Liljeström
(1915-1968), Sverige
Oljemålning, Näckrosor. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 65x99, yttermått inklusive ram: 77x112 cm
Gösta Liljeström, svensk målare född 1915, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:28:03
11/4 11:17:32
Gösta Liljeström
Läs mer om Gösta Liljeström